O nama

Rukovodstvo Agencije


Direktor

Hasim Šabotić



Datum i mjesto rođenja:

01.01.1970. godine, Berane, Crna Gora

Obrazovanje

 - Škola za unutrašnje poslove Mijo Kerošević Guja,  Sarajevo

 - Ekonomski fakultet, Univerzitet u Sarajevu

Radno iskustvo:

Septembar 2016.  – Direktor Agencije za prevenciju korupcije i koordinaciju borbe protiv korupcije

Juni 2015 - septembar 2016. - Državna agencija za istrage i zaštitu BiH - vodeći istražitelj za sprječavanje pranja novca u Odsjeku za istrage, Finansijsko-obavještajno odjeljenje

Avgust 2010 - juni 2015. - Državna agencija za istrage i zaštitu BiH - šef Odsjeka za istrage, Finansijsko-obavještajno odjeljenje

Decembar 2008 - avgust 2010. - Državna agencija za istrage i zaštitu BiH – istražitelj u Timu za istrage krivičnih djela privrednog kriminaliteta i poreza, Odsjek za sprječavanje i otkrivanje finansijskog kriminaliteta i korupcije, Kriminalističko-istražno odjeljenje

Novembar 2004 - decembar 2008. - Državna agencija za istrage i zaštitu BiH - istražitelj u Odsjeku za istrage, Finansijsko-obavještajno odjeljenje

Mart 2003 - novembar 2004. - Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova - Uprava policije - stručni savjetnik za ekonomske delikte, borbu protv korupcije i pranja novca i kompjuterskog kriminala u Odsjeku za ekonomski kriminal, borbu protiv korupcije i pranja novca i kompjuterskog kriminala u Sektoru kriminalističke policije u Upravi policije

Maj 2001. – mart 2003. - Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova - Uprava policije - kriminalistički inspektor za ekonomske delikte u Odsjeku za privredni kriminalitet u Odjeljenju za borbu protiv međukantonalnog i organizovanog kriminaliteta u Službi kriminalističke policije u Upravi policije

Mart 1997 – maj 2001. - Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova - zamjenik načelnika u Odjeljenju za fizičko osiguranje ličnosti u Jedinici za osiguranje ličnosti i zgrada

Decembar 1995 - mart 1997. - Republičko ministrastvo unutrašnjih poslova RBiH – komandir čete za osiguranje ambasada i diplomatsko-konzularnih predstavništava u BiH

1994 - 1995. – Stanica javne bezbjednosti Novi Grad Sarajevo, Policijska stanica Dobrinja, pomoćnik komandira

1992 - 1994. - Stanica javne bezbjednosti Novi Grad Sarajevo, Policijska stanica Vojničko polje, vođa sektora i šef smjene

Juli 1989 - 1992. - Stanica javne bezbjednosti Novi Grad Sarajevo, policajac za poslove bezbjednosti








Pronađite odgovore i savjete na učestala pitanja i probleme vezane za korupciju u BiH.
Pitanja i odgovori Primjedbe i sugestije
Vaš doprinos borbi protiv korupcije je iznimno bitan. Pošaljite nam svoje primjedbe i sugestije i učestvujte u borbi protiv korupcije u BiH.
Odnosi s javnošću